Co dělá SMARTER v létě?


Jak většina z Vás pravděpodobně ví, léto bývá z pohledu skupinového vzdělávání spíše „okurkovou“ sezónou. Poradenské projekty běží ve stejné intenzitě, avšak nevyžadují tak masivní personální zajištění jako realizace kurzů. Proto se věnujeme vývoji nových produktů a budování týmového ducha.

Ve SMARTERu se věnujeme budování týmového ducha rádi. Bohužel ne tak často, jak bychom chtěli. Přeci jenom hlavní důvod, proč se potkáváme, je nadšení pro náš obor. I tak se podařilo za dobu existence SMARTERu vybudovat a udržet letní tradici SMARTER RODINNÝ VÍKEND a PRÁZDNINOVÉ GRILOVÁNÍ.

SMARTER  rodinný víkend

Průměrná doba zaměstnaneckého poměru ve společnosti je 10 let. Takže, jak se vyvíjí život zaměstnanců, vyvíjí se i formy budování firemního ducha. A protože jsou u nás i nadšenci volného toulání přírodou, jsou naše rodinné víkendy vždy „puťákem“ s nějakým oživujícím prvkem. Podobně tomu bylo i letos. Přespávali jsme na zřícenině ORLÍK u Humpolce.
Setkání probíhá vždy podle podobného schématu. Sraz na oběd v restauraci v místě STARTU, následně cca 8 km trasa s plněním úkolů pro děti i dospělé. Pochopitelně všechny úkoly jsou rozvojové a metodicky vyhodnocované J. Večer zakončený stavbou tábora, přístřeší, rozděláním ohně a společným vařením večeře. Letos jsme měli všichni účastníci výletu i noční úkol. Projít hrad za svitu loučí a svíček, dojít do hradního sklepení a tam se podepsat vedle useknuté ruky zloděje, který na hradě působil. Děti zvládli úkol hravě, některé kolegyně šly po dvojicích. Druhý den následovaly další úkoly a na závěr pochopitelně vyhodnocení celé hry se sladkou naprosto nezdravou odměnou.

vylet
 

SMARTER prázdninové grilování

I když rodinný víkend je velmi oblíbený, nenaplňuje všechny členy SMARTER  týmu, zvláště ty bezdětné. Ti se však o to více těší na Grilování. To bývá také spojeno s nějakým tématem resp. s nějakým stylem vaření. Někdy bývá rybí večer, někdy bezmasý, ale letos jsme grilování pojali v Americkém stylu, servírovala se žebra, burgry, grilovaná kukuřice doplněná pochopitelně coleslawem a spousta dalších pochutin. Hrála se hudba amerického středozápadu a Ti, kteří chtěli, přišli oblečeni stylově. Letos s námi seděla u stolu i žena s kolty proklatě nízko. Tentokrát večer skončil poměr brzy. Už po půlnoci. Příště musíme vybrat lehčí kuchyni.
 

gril

Výše zmiňované formy nejsou pochopitelně jediným způsobem,  jak se tým SMARTERu neformálně setkává. Schopnost vytvořit příležitost máme opravdu dobrou. Tyto dvě jsou již tradiční a rok od roku lepší a lepší.

Autor textu: Marek Tůma, jednatel SmarteruVšechny články zde